Glock Silah

Glock Silah

Glock Ges.m.b.H(Ticari marka Glock) Gaston Glock tarafından kurulmuş olan merkez ofisi Avusturya, Deutsch-Wagram’de bulunan bir silah imalatı şirketidir.Firmanın en iyi bilinen tabanca tipi striker-fired polimer kaplamalı tabancalar olup şirket ayrıca kamp aletleri, bıçakları ve kıyafetleride üretmektedir.
Glock tabancaları dünya genelinde silahlı güvenlik güçleri ve askerler tarafından kullanılmaktadır.Glock marka tabancalar Amerikan ajanlarının büyük bir çoğunluğu tarafından’da kullanılmaktadır.
 Bu silahlar ayrıca kişisel koruma ve pratik atış çalışmaları için oldukça popüler olup, şirket dünya çapında yarışmalara katılan bir atış takımına da sponsorluk yapmaktadır.


2007 yılından itibaren, yedi farklı kalibreye sahip iki düzineden fazla tabanca modeli üretmiştir.Kahverengiye çalan donuk zeytin renkli(Şarjörüde dahil) Glock model 22 (.40 S&W) tabancalar dünya genelinde,kanun uygulayıcı ajanlar ve askeri organizasyonlar arasında oldukça yaygın olarak taşınır.Glock tabancaların popüler olmasını nedeni bir çok etkene bağlıdır.Öncelikle çok güvenilir olması, en zorlu koşullarda bile etkili olması, çok farklı tiplerde mermi ateşleyebilmesi(9mm, 10mm .40cal .45cal .357). Bu tabancaların güvenilirliği, tasarımındaki basitlikle ilgilidir.


Glock marka silahların parçaları diğerler silahlara nazaran daha azdır(yaklaşık kendi tipindeki diğer markaların parçalarının yarısı kadar) bu da silahın bakımını ve tamirini oldukça kolaylaştırmaktadır.
Silahın polimer kaplaması onu tipik çelik ya da alüminyum kaplamalı tabancalara göre daha hafif olmasını sağlar.Glock’un hafif olması polis memurları ve sivillerin bu silahı rahatsız olmadan uzun süre taşımasına imkan verir.Tetik tek atış uygulama elemanıdır; tabancanın kendine özgü tetiği çekildiğinde emniyet devre dışı kalır ve tetik tekrar bırakıldığında silah otomatik olarak aktif hale gelir.
Glock marka tabancaların elle emniyeti yoktur; tetiğin yanında bulunan tek dış kontrol mekanizması sürgüyü ve şarjörü dışarı çıkarmaya yarar.Bu özellikler sayesinde stres altına silahı kullanırken potansiyel hata kaynakları ortadan kalkar ve kullanım basitleşir.


Şarjör tamamen dolu olduğunda bile silah mükemmel bir tutuş dengesine sahiptir.


Sizde Düşüncelerinizi Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>